Gradivo, Interno Gradivo Članki

Ciste na jajčnikih

Dermoidne ciste vsebujejo nezrele celice, ki se lahko razvijejo v različna tkiva

CISTE NA JAJČNIKIH – JAJČNIKI (ciste)

Ste ena tistih žensk, ki ima težave s cistami na jajčnikih?

Ciste so votlinice, zapolnjene s tekočino, ki se lahko razvijejo na enem ali obeh jajčnikih. Ciste na jajčnikih torej nastanejo s kopičenjem tekočine v jajčnikih ob ovulaciji. Poznamo več vrst cist: policistični jajčniki, folikularne ciste, luteinske ciste…

 

ciste na jajčnikih

Običajno so ciste jajčnikov nenevarne, benigne spremembe, ki se pojavljajo razmeroma pogosto. Delimo jih v dve glavni skupini. Funkcionalne ciste jajčnikov so majhne ciste, folikli, ki se sicer običajno pojavljajo ob dozorevanju jajčnih celic med mesečnim ciklom. Večinoma ne povzročajo težav.

 

“Običajno ženske sploh ne vedo, da jih imajo, dokler jih na ultrazvočnem pregledu ne odkrije zdravnik.  Lahko se jih pojavi več hkrati oziroma se pojavijo hkrati v obeh jajčnikih. Redko presežejo velikost 3 do 4 centimetrov in se običajno same od sebe skrčijo.                                                                                                                – Jože Majes

 

Simptomi, kateri kažejo na težave z jajčniki so: pritisk, bolečina in otekanje v predelu trebuha ali medenice; bolečine med menstruacijo ali med spolnim odnosom, topa bolečina v križu in stegnih, občutljivost dojk, nenormalne krvavitve, pridobivanje teže, slabost, težave s praznenjem mehurja,neplodnost…

Diagnoza se postavi z različnimi metodami, kot so ultrazvok, magnetna resonanca, računalniška tomografija, test ravni hormonov, laparoskopija, krvni test(preiskava proteina CA-125). Ginekologi ponavadi benignih cist ne zdravijo, ker lahko izginejo kar same od sebe. Kadar cista poči, lahko ženske občutijo ostro bolečino,lahko pa tega sploh ne zaznajo.

Druga skupina so prave benigne ciste jajčnikov. Najpogostejše so dermoidne ciste, ki jih običajno odkrijejo pri ženskah po 30. letu starosti. Občasno se lahko pojavijo v obeh jajčnikih. Večinoma ne povzročajo težav, razen če pride do zasuka jajčnika ali razpoka ciste. Dermoidne ciste vsebujejo nezrele celice, ki se lahko razvijejo v različna tkiva, zato pri operativnem posegu pogosto odkrijejo kostno tkivo, zobno tkivo ali dlake.

Ali si lahko tudi pri takšnih težavah pomagamo na naraven način? 

Seveda. Glede na povratne informacije žensk, lahko z veseljem priporočimo  čajno mešanico JM 149 Cistobris. Sestavljena je iz plavice, gladeža, regratovih korenin, korenin koprive, korenin potrošnika in seveda tudi krvomočnice. Kombinacija teh zelišč deluje tako, da zdravi jajčnike, uravnava ženski menstrualni cikel in hkrati krči tkivo, zmanjšuje ciste. Po izkušnjah sodeč svetujemo, da za začetek ženska naredi eno kuro, se pravi da 3 tedne pije čaj, potem pa za en teden prekine. Po prekinitvi lahko kuro ponovi, če je to še potrebno.

Sočasno priporočamo pitje pripravka iz Aloe Arborescens, ki pomaga celostno zdraviti težavo in pripomore k hitrejšemu učinku. Narejen je po receptu italijanskega patra Romana Zaga in je pozdravil že veliko ljudi. Glede na povratne informacije je Aloa Arborescens še posebej uspešna pri ženskih težavah, uravnava hormone, ker dviguje imunski sistemvpliva posledično na zdravje srca, glavobole, prehlade, črevesne težave, izboljšuje kri…

Indijska tradicionalna medicina – AYURVEDA pa priporoča uporabo zeliščnih tablet  MA697 (imajo močno protivnetno in antibakterijsko delovanje; glavna raba je za zdravljenje vnetij, cist, izrastkov in tumorjev).

Za svetovanje o izbiri naših zeliščnih izdelkov in prehranskih dopolnil

pokličite: 07/30 66 830 ali 041/887 362
pošljite e-mail: info@k2m.si
ali nam zastavite vprašanje TUKAJ

Predstavljene izdelke lahko naročite tudi v naši eTrgovini:

>>MA 697

>> ČAJ CISTOBRIS JM 149

>> SIRUP ALOA ARBORESCENS IN AKACIJEV MED